4 : 2

(2:0,1:2,1:0)

HC Jestřábi Přelouč

Domácí vítězství s Přeloučí

V posledním domácím zápase v roce 2017 se utkali hokejbalisté Nového Strašecí s Přeloučí. Svěřenci trenérů Pavlíka s Falařem chtěli navázat na vítězství z Třemošné, což se jim nakonec podařilo, když známého soupeře porazili poměrem 4:2.

Domácí hokejbalisté byli povzbuzení vítězstvím v rámci minulého kola v Třemošné a tyto body chtěli potvrdit i v souboji s Přeloučí. Začátek utkání pak zachytili velmi solidně a už ve 4. minutě se dostali do vedení. Nahrávky Honzy Falaře se ujal Pavel Čadek, který z dobré pozice prostřelil brankáře Smekala mezi betony – 1:0. Domácí útočník prolomil střeleckou smůlu. Trefil se totiž po více než roce a gólovou oslavu si náležitě vychutnal. Hosté preferovali na kluzkém plastovém povrchu jednoduchý hokejbal a často se tlačili do brány. S několika ošemetnými situacemi si ale dokázal potvrdit strašecký gólman Dvořák, který se v závěru podzimu dostal do veliké pohody. Druhá branka domácích přišla v 10. minutě zápasu. Zdánlivě ztracený míček po vyhození Tomáše Duchoně doběhl jeho bratr Ondřej, který následně využil v útočném pásmu dobré clony Víti Samšuka, obtočil se kolem kruhu a nenápadnou střelou překonal Smekala – 2:0. V závěru třetiny se pak domácí museli bránit při přesilovce hostů. Ti si ale žádnou nebezpečnou situaci nevypracovali, a tak se šlo do šaten za dvougólového vedení domácích.

Po změně stran Přeloučští přidali v nasazení a začali být nebezpečnějším mužstvem. Postupem času se dostávali do čím dál většího tlaku a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve se po nahrávce Pospíšila prosadil z otočky Příhoda, aby si o tři minuty později tito dva hráči role obrátili. Pospíšil přesprintoval Knoblocha, na levém kruhu našel nepokrytého Příhodu, který zavěsil pod horní tyč – 2:2. Když už se zdálo, že se misky vah převažují na hostující stranu, udeřili domácí, a to necelou minutu před koncem prostřední části hry. Ondřej Duchoň sklepl v útočném pásmu balónek na Františka Bradu, jehož přesná střela zapadla přesně k pravé tyči Smekalovy branky – 3:2. Třetí gól Strašeckých byl nesmírně důležitý a později se ukázal také jako vítězný.

Ve třetí třetině se hra srovnala a vyložených šancí výrazně ubylo. Strašečtí si hlídali jednogólový náskok a chtěli dovést utkání do zdárného konce. Po ubráněném uslabení pak vyvážel balónek Tomáš Duchoň, na hranici brankovišti jej předložil Bradovi, který svým druhým gólem navýšil vedení svého týmu – 4:2. Minutu před koncem pak mohl vítězství žlutomodrých definitivně zpečetit Ondřej Duchoň. Ten však při power play Východočechů netrefil od modré prázdnou branku. To ale domácí hokejbalisty mrzet nemuselo. Výsledek 4:2 zůstal nezměněn a tři body zůstaly na Kocourku.

Jan Falař: „Hrozně těžký zápas, potvrdilo se, že tabulkové postavení nemůže predikovat výsledek zápasu a že každý může porazit každého. Přišlo mi, že jsme šli za vítězstvím více než soupeř, tudíž jsme si tři body zasloužili.“

L. Dvořák, L. Knobloch, Š. Lev, V. Samšuk, R. Douša, T. Duchoň, F. Brada, M. Kmeť, P. Čadek, O. Duchoň, J. Falař, V. Pechanec