5 : 1

(2:0,3:1,0:0)

Jungle Fever Kladno

Vysoké vítězství v derby!

Ve druhém jarním utkání přivítali na svém hřišti hokejbalisté Nového Strašecí známého soupeře z Kladna – Jungle Fever. Po dost možná nejlepším výkonu sezóny mohli domácí hráči slavit vysoké vítězství 5:1 a dali tak zapomenout na nepovedený úvodní zápas s Karvinou.

Hlavní trenér Bubáků Václav Pavlík vsadil od začátku zápasu na dvě formace a mezi tyčemi dostal důvěru dorostenec Lukáš Jirsa, pro něhož se jednalo o premiéru v prvním mužstvu Nového Strašecí. Později se tento tah ukázal jako velmi povedený.

Od úvodních minut se Strašečtí tlačili do ofenzivy a na všech hráčích byla vidět chuť, bojovnost a touha odčinit nepovedený duel s Karvinou a ovládnout tradiční derby. Ve 3. minutě zahrávali domácí první přesilovou hru. S nebezpečnou ranou od modré v podání Ondřeje Duchoně si Miroslav Solar poradil, aby v oslabení dokázali zahrozit také hosté. Únik Milana Sýkory ale brankou neskončil. Strašečtí preferovali jednoduchý hokejbal s rychlým přechodem středního pásma. Za svoji aktivitu byli odměněni v 11. minutě utkání. Po střele Štěpána Lva se míčku zmocnil Ondřej Duchoň, vytočil se po levém kruhu a prostřelil Solara – 1:0. Vedoucí branka vlila domácím ještě více energie do žil a druhá trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Po tlaku v útočném pásmu vyrazil bekhendový pokus Michala Kmetě Solar pouze před sebe, k dorážce se dostal pohotový Honza Falař, který uklidil míček pod horní tyč – 2:0. Dvoubrankové vedení ve 13. minutě bylo překvapivé. Ale nutno říci, že zasloužené.

Nástup do druhé třetiny zachytili lépe Kladenští, kteří zjednodušili hru a snažili se o čím dál častější střelbu. Jejich pokusům ale mnohdy chyběla přesnost, nebo rány pochytal Lukáš Jirsa. Ten se dostával do opravdové pohody a svým spoluhráčům v těžkých chvílích pomohl. I proto mohli Bubáci své vedení navýšit. Velmi dobře hrající Michal Kmeť projel středním pásmem jako nůž máslem, na levé straně našel nepokrytého Pateru, jehož pohotová střela skončila až za zády kladenského brankáře – 3:0. Pro Daniela Pateru se jednalo o vůbec první branku ve strašeckém dresu! Jungle se rozhodně nechtěl vzdát, snažil se být aktivní, ale i tentokrát pomohl domácím dorostenec Jirsa, který v několika situacích dokázal podržet svůj tým. I díky bojovnosti a chuti zvítězit si žlutomodří vypracovali ve druhé třetině několik přesilových her. A dvě z nich pak svěřenci trenéra Pavlíka dokázali proměnit. Nejprve nabil Michal Kmeť, pro kterého se jednalo už o třetí asistenci v zápase, Renému Doušovi, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:0. A druhá přesilovková trefa? Téměř jak přes kopírák! Jediný rozdíl byl ten, že nahrávajícím byl tentokrát Honza Falař. Obránce René Douša využil dobře odvedené černé práce, kterou před brankovištěm odvedl Víťa Samšuk, a skvěle umístěnými střelami si připsal dva zásahy a zvýšil vedení Strašeckých již na 5:0! Kocourek byl na nohou a domácí hráči si zápas užívali. Upravit skóre se povedlo hostům až ke konci třetiny. Dvojnásobnou přesilovou hru využil ranou od modré Arlt – 5:1.

I do poslední třetiny vstoupili domácí se stejnou chutí a elánem. Většinu času se však bránili. I tak ale žádné drama nepřipustili. Poctivou prací a týmovým výkonem si tak došli pro velmi cenné a sladké tři body. Skvělou premiéru si v brance odbyl dorostenec Jirsa, který byl týmu oporou a přesto, že měli Bubáci v některých momentech také štěstí, tak si pro vítězství došli zaslouženě.

Vysoká výhra byla nejlepší pozvánkou na nedělní duel, kdy se Na Kocourku představilo Brno.

Václav Pavlík: „Utkání s podtextem derby! V těchto zápasech nerozhoduje, na kterém místě tabulky se momentálně týmy nachází. Přál bych Vám zažít atmosféru v šatně… Namotivovanosti na rozdávání! Premiéra sedmnáctiletého brankáře Lukáše Jirsy dopadla na výbornou. Po zahájení zápasu nám vše zapadalo, jak jsme chtěli. Počasí, bojovnost, účast fanoušků a především míčky do branky soupeře. Mužstvo bojovalo jako jeden muž a ovládalo hru jednoduchou přímočarostí se zajištěnou obranou. Touto hrou jsme zaskočili nejen soupeře, ale možná i sami sebe. Nestalo se ale, že bychom se začali bát o výsledek a s touto strategií hry jsme pokračovali až do konce. Poslední třetina byla narušena několika vyloučeními na naší straně, což se odrazilo na nervozitě. Dobojováno! Body, které moc potřebujeme, zůstaly možná neočekávaně doma, ale o to jsou cennější. Cennější především proto, co tým předvedl – nekonečnou bojovnost. Diváci v počtu přibližně padesáti lidí měli velkou radost z předvedeného výkonu a ocenili to nejen potleskem na konci utkání, ale také v jeho průběhu.“

L. Jirsa, L. Dvořák, Š. Lev, V. Samšuk, J. Husák, R. Douša, T. Duchoň, J. Hlavsa, F. Brada, M. Kmeť, O. Duchoň, J. Falař, D. Patera