4 : 5

Po prodl.

(1:1,2:2,1:1)

HBC Tygři Mladá Boleslav

Muži "A" - Čtvrtá jarní porážka odsunula naděje na play off do teoretické roviny

Další duležité utkání v boji o postup do vyřazovacích bojů sehráli Strašečtí hokejbalisté Nového Staršecí s Mladou Boleslaví. Ani tentokrát však nedokázali strhnout vítězství na svou stranu a po porážce 4:5 po prodloužení se jim předkolo play off znovu o něco více vzdálilo.

Úvod utkání zachytili Bubáci v solidním tempu a po faulu na Ondřeje Duchoně zahrávali přesilovku. V té se přesně mířenou střelou prosadil z pravého kruhu Michal Kmeť - 1:0. Vedení si následně domácí příliš neužili, neboť v dalším střídání inkasovali z hokejky nepokrytého Erbena - 1:1. Zbytek první třetiny přinesl vyrovnaný herní projev obou celků s několika zajímavými situacemi na obou stranách. Jak domácí Dvořák, tak hostující Hnátek všechny míčky pochytali, a tak se pokračovali za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina přinesla hned několik obratů ve skóre. Nejprve se prosadili Tygři zásluhou Řípy - 1:2. Poté domácí roztočili pověstný válec a svého soupeře na dlouhé minuty zavřeli v obranném pásmu. Z tlaku pramenily také góly, kdy se nejprve po nahrávce Marcínka prosadil Wittmayer - 2:2. O několik vteřin později potáhl míček Knotek, předložil jej před branku Samšukovi, který jemnou tečí usměrnil míček do sítě - 3:2. V dalších minutách měli novostrašečtí na hokejkách několik dalších gólových šancí, kterými mohli navýšit své vedení a možná i rozhodnout o osudu utkání. To se jim každopádně nepodařilo a za svoji neefektivitu byli potrestání 9 vteřin před koncem druhé třetiny, kdy se prosadil v přesilovce hostující Číhala - 3:3.

Po další změně stran bylo na obou výběrech znát, že touží po tříbodovém zisku. V obou obranných pásmech bylo k vidění několik nebezpečných situací, ale gól padl nakonec až po té téměř nejméně pravděpodobné. Vysoký balónek v obranném pásmu Bubáků si na hokejku zpracoval Krejčí, využil zmatku v domácí obraně a procedil jej pohotově mezi betony Dvořáka - 3:4. Strašečtí pět minut před koncem prohrávali o jeden gól, ale nechtěli se vzdát. Za své odhodlání byli odměněni srovnávací trefou, kdy se po dobré práci Kmetě prosadil důrazem Barták - 4:4. V úplném závěru základní hrací doby pak mohl rozhodnout Wittmayer, nebo Barták. Boleslavský brankář ale svůj celek podržel a šlo se do prodloužení.

To trvalo pouhých 16 vteřin, kdy se míčku zmocnil hostující Řípa a střelou z otočky překonal Dvořáka - 4:5.

Strašečtí tak prohráli také svůj čtvrtý jarní zápas a vidina play off se jim ještě více vzdálila. Další utkání je na programu tento pátek, kdy se tým kapitána Kmetě představí na půdě Brna.