TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

4 : 2

(1:1,2:0,1:1)

Muži "A" - Důležitý duel v boji o play off áčko nezvládlo a postup do předkola již nemá ve svých rukou

Ke druhému zápasu na víkendovém tripu nastoupili svěřenci trenéra Jiřího Veselého v Českých Budějovicích proti místnímu Pedagogu. Důležitý zápas, který mohl jeden či druhý celek přiblížit k postupu do play off, Bubáci nezvládli a zapsali sedmou porážku v řadě.

Oproti sobotnímu zápasu prožili hráči v modrožlutých dresech podstatně příjemnější vstup do utkání. Hned ve 2. minutě se totiž zásluhou přesné trefy Lukáše Lva dostali do vedení - 0:1. Také další minuty přinesly šance hostujícího celku. Své šance ale neproměnili Čadek, Kmeť, nebo O. Duchoň. Větší iniciativu postupem času převzali Jihočeši, kteří zaměstnávali brankáře Dvořáka a po několika zmařených příležitostech se dočkali vyrovnání po zakončení Nerudy - 1:1

Ve druhé třetině převzali otěže utkání plně do svých rukou hráči Pedagogu a jen díky skvěle chytajícímu Dvořákovi to bylo po několika minutách pouze 2:1, když se trefil podruhé Neruda - 2:1. Strašečtí předváděli v této části utkání jeden z nejhorších výkonů v celé sezóně. Přesto ke konci třetiny mohli srovnat skóre, když bylo po faulu na Kmetě nařízeno trestné sřílení. Nájezdu se ujal sám kapitán Michal Kmeť, ale zakončení mu nevyšlo dle ideálních představ. Po následném vhazování se pak do přečíslení 2 na 1 dostala dvojice Wittmayer - O. Duchoň, kdy druhý jmenovaný po nahráve Wittmayera jen těsně netrefil branku. Domácí se dokázali ubránit a okamžitě se dostat do rychlého kontru, který přesně zakončil Zelenka - 3:1.

Domácím se následně zkraje třetí třetiny podařilo zásluhou Malechy odskočit do tříbrankového rozdílu a zdálo se být rozhodnuto - 4:1. Na hostujícíh hráčích byla cítit herní křeč a již nedokázali s výsledkem zápasu nic udělat. Nic na tom nezměnila ani snížující trefa z hole Víti Samšuka, který upravil konečné skóre na 4:2.

Strašečtí tak ztratili důležité body v boji o postup do play off a účast ve vyřazovacích bojích již nemají ve svých rukou. Stále se však pokusí zabojovat a předkolo uhrát. K dalšímu zápasu nastoupí v neděli 24.3. od 14 hodin v Kocourek aréně. Soupeřem bude Mladá Boleslav. Přijďte Bubáky podpořit.