2 : 4

(1:1,1:1,0:2)

SK Kelti 2008

Muži "A" - Individuální chyby zhatily šance na body. Áčko prohrálo s Kelty 2:4

Po zimní pauze vstoupili novostrašečtí hokejbalisté zpět do kolotoče druhé nejvyšší soutěže. Hned v prvním utkání změřili síly s dlouholetým rivalem - Kelty z Berouna. Domácí i přes několik absencí pomýšleli na tři body. Na zisk byť jediného bodu ale zejména kvůli individuálním chybám nedosáhli. Kelti v Kocourek aréně zvítězili poměrem 4:2.

Trenér Jiří Veselý se musel v tomto zápase objeít bez zraněného kapitána Tomáše Duchoně a dalších tří hráčů základní sestyvy - Frolíka, Drechslera a de Fina. V brankovišti dostal od prvních minut příležitost Matěj Jakoubek a do pole naskočila nová posila Lukáš Knotek.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří lépe kombinovali a poměrně snadno se dostávali do útočné třetiny. Několik zajímavýc pokusů zneškodnil gólman Jakoubek. V 6. minutě již ale po střele Krbce z pravého kruhu inkasoval - 0:1. Domácí se dostávali do utkání pomaleji. Pomohla jim přesilová hra, při které se po trpělivé kombinaci a střele Lukáše Lva nemýlil z dorážky pohotový Michal Kmeť - 1:1. Takovým výsledkem první třetina skončila.

Prostřední část hry nabídla vyrovnaný hokejbal. Strašečtí svého soupeře posílali do šancí svými chybami v obranném pásmu a několik závarů uhasil až brankář Jakoubek. Žlutomodrým vázla kombinace. I tak se ale dostali do zajímavých šancí. V úniku ovšem nebyl úspěšný Jan Běloušek a branky se fanoušci nedočkali ani po střele Lva a dorážce Javůrka. A tak udeřilo na druhé straně. Povedenou kombinaci v přesilové hře zakončoval střelou mezi betony Váca - 1:2. I tentokrát ale na vedení hostů Bubáci zareagovali. Po tlaku v útočném pásmu se druhým gólem v zápase prosadil kapitán Michal Kmeť - 2:2.

Úvod třetí třetiny nabídl nervózní herní pojetí na obou stranách. Bylo cítit, že ani jeden celek nechce přijít o všechny body. Chyb se ale dopustili domácí hráči, kteří nabídli svému soupeři tři body na zlatém podnose. Nejprve strašecká obrana nechala volný prostor Krbcovi, který se obtočil kolem branky a zasunul míček do sítě - 2:3. Poté předvedl zkrat v rozehrávce Ondřej Duchoň, který nahrál přímo Janu Hauslerovi, který z mezikruží trefil pohotově horní růžek domácí branky - 2:4. Rychle inkasované góly s domácími řadami zatřásly a svěřenci Jirky Veselého již nenašli síly na další srovnání skóre. Úplný závěr zápasu byl poznamenán nepřesnými výroky rozhodčích. Kelti si každopádně vítězství již pohlídali a zaslouženě odvezli tři body.

Další utkání čeká na strašecké borce příští víkend, kdy se představí na venkovních hřištích. V sobotu v Blatné a v neděli v Českých Budějovicích.