12.kolo

Kocourek Aréna, 19.11.2023 14:00

3 : 5

TJ KOVO Praha

Muži "A" - Áčko nezvládlo výsledkově další vyrovnaný duel a podzim zakončilo porážkou

V posledním utkání v roce 2023 se hokejbalisté Nového Strašecí představili fanouškům v domácím zápase s Kovem. Po neúspěšném výjezdu na východ Čech chtěli zakončit podzimní část sezóny vítězstvím. To se ale nepodařilo a po porážce 3:5 ztratili Bubácí všechny body počtvrté za sebou.

Již několikátý zápas v řadě musel řešit trenér Jiří Veselý rozsáhlou marodku, což tentokrát vyústilo k angažování navrátilce do sestavy po několika letech Ladislava Gengela. Strašečtí nastoupili do zápasu s 12 hráči v poli. Hosté, pyšnící se zajímaovu formou, přijeli na Kocourek s třemi formacemi a několika náhradníky.

Úvod utkání přinesl vyrovnaný hokejbal, kdy byly na obou stranách k vidění střelecké příležitosti. Jako první se radovali v 9. minutě domácí, kdy se po dobré práci Michala Kmetě nadvakrát prosadil Martin Wittmayer - 1:0. Hosté drželi s domácími herně krok a po nenápadné akci se jim ve 13. minutě podařilo srovnat skóre zásluhou Pátka - 1:1. Na nerozhodném skóre nic nezměnily ani přesilovky na obou stranách, a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině se podařilo Pražanům otočit skóre na jejich stranu, kdy se precizní bekhendovou střelou prosadil Waltr - 1:2. Ve zbytku druhé třetiny byli aktivnější domácí, kteří toužili minimálně po srovnání stavu. Jejich hře ale chyběla větší lehkost a útočné akce byly mnohdy upracované. Fanoušci se dočkali ve 25. minutě utkání, kdy na brankovišti uplatnil důraz Gengel a obránce Douša následně dorazil míček za záda brankáře Majerníčka - 2:2. Rozhodnout měla následně třetí třetina.

Také v poslední části hry se do vedení dostali hosté, když se trefil bývalý hráč Strašecí Tóth - 2:3. Bubáci ani tentokrát neskládali zbraně a tlačili se za vyrovnáním. Po sérii zmařených přesilovek to ale s nadějemi na bodový zisk nevypadalo dobře. Přesto se jim nakonec jedna početní výhoda podařila zužitkovat, když na zadní tyči našel Wittmayer volného Kmetě, který bekhendem znovu srovnal skóre - 3:3. Z vyrovnání se ale Strašečtí neradovali dlouho. Prakticky hned po buly se dostali do útočného pásma hosté a nahrávku Fluxy zužitkoval před brankou naprosto volný Poulíček - 3:4. Strašečtí vsadili ke konci zápasu vše na jednu kartu, ale jejich hra se měnila spíše v křeč. Na další srovnání skóre tak již nedosáhli a sami inkasovali při hře bez brankáře záslouhou hostujícícho Pátka - 3:5.

Bubáci již poněkolikáte ztratili v domácím prostředí minimálně vyrovnaný duel, ve kterém měli opticky navrch. Podzimní část zakončují s bilancí čtyř výher, sedmi porážek a ziskem 11 bodů.

Strašečtí hokejbalisté děkují všem fanouškům za podporu v roce 2023 a zvou všechny příznivce na rozlučku s hokejbalovým podzimem, která proběhne v sobotu 25.11. od 17 hodin v hospodě na Kocourku.