Ježci Heřmanův Městec

4 : 2

(1:0,3:1,0:1)

Muži "A" - Áčko sahalo v Heřmanově Městci po bodech. Nakonec ale odešlo znovu s prázdnou

Po sobotní porážce v Poličce zavítali Bubáci do Heřmanova Městce, kde se utkali po dlouhých letech s místními Ježky. Bylo jasné, že Strašecké nečekalo znovu nic jednoduchého, neboť Ježci oplývají aktuálně nejlepší formou z celé soutěže a právem jim patří první místo v tabulce. Strašečtí nastoupili do zápasu znovu jen na dvě formace a byť se většinu utkání bránili, ke konci zabojovali a sahali po bodech.

Úvodní třetina patřila herně jednoznačně domácím. Ti preferovali aktivní napadání a využili poněkud těžkých nohou hostujících hráčů. Do vedení se dostali ve 2. minutě, kdy mířil po nahrávce Macháčka přesně Novelinka - 1:0. Vedoucí trefa ještě více určila ráz první patnáctiminutovky a Bubáci se v podstatě jen bránili a jen díky Dvořákovi svítilo na tabulli skóre stále jen 1:0.

Druhá třetina začala v podobném duchu jako ta první a také tentokrát se domácí brzy prosadili, když se trefil Sedlák - 2:0. Druhý zásah Ježky více uklidnil a vzápětí se jim vedení podařilo navýšit. Po trefách Pilaře a Šmída se zdálo být rozhodnuto a nikdo nepochyboval, že tři bodu zůstanou v Ježkárna aréně. Naději na zdramatizování zápasu pro hosty vystřelil Lukáš Lev, který se prosadil po individuální akci - 4:1. Vzápětí měli hosté najednou další šance. Ty ale pochytal domácí Dvořáček, a tak se šlo do šaten za stavu 4:1.

Ve třetí třetině pak Bubáci předvedli nejlepší hokejbal z celého víkendu, vyždímali zbytky posledních sil a utkání více zdramatizovali. Pomohla jim k tomu přesilovka, kdy se po čistě vyhrané buly v podání Slabého trefil Michael Drechsler - 4:2. Domácí následně znervóznili, dělali laciné chyby a báli se o výsledek. Rozdíl ve skóre mohli následně smazat Frolík, Michal Kmeť, nebo Ondřej Duchoň. Ani jednomu se ale zakončení nepovedlo dle ideálních představ, a tak nakonec zůstaly všechny body přeci jen v Heřmanově Městci.

Tým trenéra Jiřího Veselého tak odjel z náročného tripu s prázdnou. V neděli 19.11. nastoupí k poslednímu podzimnímu utkání, kdy na svém hřišti přivítá Kovo Praha. Začátek klasicky ve 14:00.