7 : 4

(3:0,0:2,4:2)

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

Muži "A" - Tři body po výhře nad Pedagogam. Hattrickem se blýskl Michael Drechsler

V důležitému utkání 1. ligy se novostrašečtí hokejbalisté utkali s českobudějovickým Pedagogem. Novostrašečtí po porážce v Berouně toužili získat tři body, což se jim po výhře 7:4 podařilo. Dvěma brankami přispěla k bodům nová posila Dominik Barnošák. Hattrickem se pak blýskl Michael Drechsler.

Začátek utkání zachytili Bubáci fantasticky. Na svého soupeře vlétli, nedali mu ani metr prostoru a šance střídala šanci. Na první branku si fanoušci ale museli počkat "až" do 7. minuty. Po střele Lukáše Lva dorazil míček do branky Dominik Barnošák - 1:0. O dalších 12 vteřin později vybídl Vojta Frolík Michaela Drechslera, který z pravé strany mířil přesně na zadní tyč - 2:0. Povedenou pasáž zakončil znovu Drechsler, který se po nepřehledné situaci v brankovišti dokázal nejlépe zorientovat a zamést míček do sítě - 3:0. V euforii hrající Strašečtí polevili až v závěru a do hry se dostali také hosté. Žádná z šancí Pedagogu ale brankou neskončila, a tak se pokračovalo za stavu 3:0.

Po změně stran domácí upustili z napadání a dobrého pohybu. Do zápasu se tak více dostávali Jihčeši. O to více, když v 21. minutě Malecha prostřeli Dvoářáka a snížil na 3:1. Následně byly k vidění dvě obrovské šance na straně Bubáků. Nejprve Javůrek napálil po buly v útočném pásmu břevno, aby následně v přečíslení 2 na 1 vychytal fantasticky Michala Kmetě gólman Davídek. Jinak se ale domácím druhá třetina nepovedla a Pedagog záhy snížil na rozdíl jediného gólu. Mezi kruhy si seběhl Nýdl, který následně mířil přesně - 3:2.

Ve třetí třetině se žlutomodří vrátili k předvedené hře z prvních patnácti minut a dokázali uklidnit jak sebe, tak i své fanoušky. Krásnou kombinaci předvedl první útok, kdy po ose Slabý-Kmeť-Samšuk zakončoval posledně jménovaný do prázdné branky - 4:2. O několik minut později přidal povedenou ranou z pravého mantinelu Dominik Barnošák svůj druhý gól - 5:2, aby o pár chvil později zkompletoval hattrick Michael Drechsler, jenž se prosadil bekhendovým blafákem po samostatném úniku - 6:2. Díky následnýcm chybám a nekoncentraci nabídli následně domácí ještě dvě branky Českým Budějovicím, když se trefili Neruda a Talíř - 6:4. K žádné další dramatizaci zápasu již ale nedošlo a definitivní tečku za zápasem udělal střelou do prázdné branky v poslední minutě Michal Javůrek - 7:4.

Svěřenci Jirky Veselého si tak připsali do tabulky druhé vítězství v sezóně. V dalším utkání přivítají v neděli 15.10. Suchdol nad Lužnicí. Úvodní buly ve 14 hodin.

J. Čadek, L. Dvořák, M. Drechsler, R. Douša, T. Duchoň, J. Běloušek, A. Slabý, O. Kučera, L. Lev, V. Samšuk, M. Kmeť, P. Čadek, V. Frolík, M. Javůrek, D. Barnošák