SK Kelti 2008

5 : 1

(1:1,0:3,1:0)

Muži "A" - Prohra v Berouně s Kelty 5:1

Po domácím vítězství nad Českou Třebovou zajížděli hokejbalisté Nového Strašecí na půdu vedoucího celku tabulky - berounských Keltů. V tradičním derby utkání chtěli svěřenci trenéra Jirky Veselého uspět. To se jim ale také díky špatné produktivitě nepodařilo a prohráli 5:1.

Začátek nedělního utkání nepřinesl nikterak výrazné tempo, jak by mnozí čekali. Přesto bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Výraznější příležitosti si vypracovali hosté, a to zejména zásluhou Slabého, který trefil v úniku tyč, nebo Michala Kmetě, jehož bekhendový pokus skončil na výstroji brankáře Günthera. První branku vstřelili domácí. Chromek uvolnil Vácu, který si položil brankáře Čadka a pohodlně zakončil - 1:1. O zasloužené vyrovnání se na druhé straně postaral Lukáš Lev, který po nahrávce Rendy Doušy a střele Michala Javůrka dorazil míček za brankovou čáru - 1:1. Na skóre se i přes další šance do konce třetiny nic neměnilo, a tak šly oba celky do šaten za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině hýřili větší aktivitou hosté, kteří měli lepší pohyb a dostávali se do střeleckých pozic. V zakončení jim ale scházela přesnost, kvalita a koncentrace. Několikrát je také vychytal gólman Günther, který domácí Kelty několikrát podržel. I přesto, že se většinu času ve druhé třetině hrálo v obranném pásmu domácích, branky padaly jen na druhé straně. Berounští se až příliš lacině dostali do trháku, když se za ně postupně prosadili z přesilovky Krbec, z dorážky po nepřehledné situaci Chromek a střelou z úhlu Taufer - 4:1. Strašečtí se po studené sprše marně snažili skóre alespoň snížit a do zápasu se již nevrátili.

Kelti si totiž třetí třetinu i díky několika přesilovkám pohlídali a poněkud jednoduše si dokráčeli pro tři body. Jejich pátou branku vstřelil právě v jedné z přesilových her Hrabár, který uzavřel skóre na konečných 5:1. Po páté brance pak ve strašeckém brankovišti vystřídal Honzu Čadka Matouš Křeček.

Novostrašečtí si tak připsali třetí porážku v sezóně. Příští víkend se představí na domácím hřišti, kde v neděli 8.10. přivítají od 14 hodin českobudějovický Pedagog. Přijďte strašecké hráče podpořit.