4 : 2

(1:0,1:1,2:1)

TJ Lokomotiva Česká Třebová

Muži "A" - První body v sezóně po výhře 4:2 nad Českou Třebovou

Po týdenní přestávce se do kolotoče 1. ligy vrátili hokejbalisté Nového Strašecí. Ve druhém po sobě jdoucím domácím utkání přivítali celkem z České Třebové. Po výsledkově nepovedeném startu toužili svěřenci Jirky Veselého po prvních třech bodech, na které dosáhli po zaslouženém vítězsttví 4:2.

I přes řadu absencí v sestavě na svého soupeře Bubáci vlétli od prvních minut a dobrým pohybem si vytvářeli řadu příležitostí. Ty však zejména díky bezchybnému brankáři Třebové Sterenčákovi neproměnili. V polovině třetiny dokázali zahrozit také hosté, ale Dvořák byl pozorný. Jediná branka první třetiny padla po individuální akci Michala Kmetě, který si na modré obranné čáře sám vybojoval míček a následný samostatný únik zakončil precizním blafákem do forhendu - 1:0.

Po změně stran se herní obrázek příliš neměnil a a dál byl aktivnějším výběrem ten domácí. Za svoji aktivitu byli žlutomodří odměněni ve 20. minutě utkání, kdy se po dalším výpadu do hostující obrany prosadil taktéž po skvěle zahraném forhendovém blafáku Martin Wittmayer. Tomu na gól přihráli Adam Slabý a zejména přesným lobem za obranu Renda Douša - 2:0. Po druhé vstřelené brance ale začali domácí hráči zbytečně riskovat a hru zbrkle a rychle přenášet dopředu. Z toho pramenily monohé ztráty a šance z hokejek hostující Lokomotivy. Několik důležitých zákroků musel vytasit gólman Dvořák. V závěru třetiny pak zahrávali hosté přesilovku, kde již byli úspěšní, když se ranou na zadní tyč prosadil Válek - 2:1.

Po další změně stran Bubáci zpřesnili rozehrávku a lépe drželi náskok. Ten se jim podařilo ve třetí třetině ještě navýšit, když se po nahrávce Matouše Drechslera prosadil střelou z levé strany Lukáš Lev - 3:1. Ani uklidňující třetí branka ale ještě nic definitnivního neznamenala. Hosté se totiž do zápasu vrátili znovu po početní výhodě, kdy po závaru v obranném pásmu Strašeckých dorážel míček do Dvořákovi klece úspěšně Pirkl - 3:2. Úplný závěr už si ale celek kapitána Tomáše Duchoně pohlídal a mířil za ziskem třech bodů. V poslední minutě pak fanoušky ještě uklidnil Michal Kmeť, jenž po přiťuknutí z hokejky Lukáše Lva doklepl z bezprostřední blízkosti míček za záda Sterenčáka - 4:2.

Hodnocení tranéra Jirky Veselého: "V oboustranně bojovném utkání jsme podali solidní výkon. Soupeř dobře napadal a také díky kvalitním přesilovkám se udržel v zápase. My jsme však dobrým výkonem a skvělým nasazením nakonec vítězství uhájili. Hru jsme si nicméně komplikovali riskantní rozehrávkou. I přesto jsem spokojený, jelikož jsme zvládli důležitý zápas, který znamenal první body v sezóně."

Bubáci si tak připsali první body v sezóně a odlepili se ze dna tabulky 1. ligy. V tomto týdnu je čekají hned dva zápasy. Nejprve v rámci 1. kola Českého poháru změří síly s Hostivaří "B" a poté vyjedou do do Berouna na tradiční derby s Kelty.

28.9. 17:00 Hostivař "B" - HBC Nové Strašecí - Český pohár

1.10. 15:00 SK Kelti 2008 - HBC Nové Strašecí - 1. liga

Pojeďte nás do Prahy a Berouna podpořit!