HbK Karviná

HbK Karviná

5 : 1

(2:0,1:0,2:1)

V neděli 15. 10. vycestovali hokejbalisté Nového Strašecí na daleký trip do Karviné. Bubáci nedokázali zopakovat senzační vítězství z minulé sezóny, když si tentokrát po výhře 5:1 připsali všechny tři body Slezané.

Na dlouhou cestu vycestoval strašecký A tým společně se starším dorostem, který se v Karviné představil taktéž v mistrovském zápase. Pro cestu využila výprava služeb Českých drah, a byť to v jednu chvíli nevypadalo, tak se všem podařilo dorazit na místo konání zápasu.

Po unavujícím cestování lpěli trenéři Pavlík s Falařem především na koncentraci v úvodu zápasu. Právě se začátky duelů mají Strašečtí často veliké problémy. Tentokrát se ale tak nedělo a byli to právě hosté, kteří měli v úvodu utkání navrch. Díky poctivé práci si pak dokázali vytvořit i několik slibných šancí. Domácího gólmana Smolku se jim však povedlo pouze zahřát. Karvinští se do zápasu dostávali postupně. Byli však připraveni trestat sebemenší chybu hostů. V 8. minutě se rozehrávka v obranném pásmu nepovedla Pavlu Čadkovi, čehož využil Rosůlek, který prostřelil Dvořáka mezi betony – 1:0. Hosté byli po inkasované brance zaskočeni takovým způsobem, že to bylo o pár vteřin později 2:0 pro domácí. Strašecké obraně pláchl Forský a přesným zakončením překonal Dvořáka. O další minutu později měli Bubáci po faulu na Honzu Čížka ideální příležitost ke snížení. Rozhodčí totiž signalizovali trestné střílení. Michal Kmeť ovšem proti Smolkovi neuspěl. Ve zbytku třetiny byl k vidění vyrovnaný hokejbal. Další branky se však diváci nedočkali.

Po změně stran se hosté snažili o ještě větší aktivitu a ložené šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V nich ale postupně selhali Ondřej Duchoň, Jan Čížek, či Michal Kmeť. Zákonitě přišel trest, a to v podobě třígolového vedení domácího týmu. Tentokrát se z branky radoval obránce Říman – 3:0. Hosté se ani po třetí inkasované brance nechtěli vzdát. Také do třetí třetiny vstoupili aktivně. Jejich poslední naděje ale utnuly další branky domácích, které definitivně zlomily odpor Strašeckých – 5:0. Zbytek zápasu dohrávali Slezané velmi uvolněně. Stoprocentní radost jim pokazil až devět vteřin před koncem hostující kapitán Tomáš Duchoň, který z bezprostřední blízkosti překonal vynikajícího Smolku – 5:1.

Z celodenního výjezdu si tak Strašečtí žádné body nepřivezli. O ty další budou moci zabojovat v domácím prostředí. A půjde o velmi pikantní duely. V sobotu 28. 10. hostí Bubáci Kelty z Berouna, v neděli 29. 10. pak na Kocourek zavítá kladenský Jungle. Všichni jste srdečně zváni.