SK Kelti 2008

3 : 2

Po s.n.

(0:0,1:1,1:1)

Velmi důležitý zápas sehráli v boji o play off hokejbalisté Nového Strašecí. Představili se totiž na půdě Keltů z Berouna, přímého konkurenta v boji o vyřazovací boje. Po vyhroceném a dramatickém průběhu mířilo utkání za stavu 2:2 do samostatných nájezdů. Ty zvládli lépe domácí, kteří si tak připsali do tabulky bonusový druhý bod.

Do Berouna odcestoval strašecký výběr pouze s 10 hráči do pole. Trenér Václav Pavlík nemohl pro klíčový duel počítat s kapitánem Tomášem Duchoněm a dalším obráncem Jirkou Husákem. Do sestavy se naopak vrátil po nemoci Pavel Čadek. Mezi tyčemi se v modrožlutém dresu objevil od prvních minut Lukáš Dvořák a jako kapitán vedl tým Michal Kmeť.

Tradiční derby zahájili lépe hosté, kteří se v úvodních střídáních dokázali dostat do velmi slibných příležitostí. Jak Pavel Čadek, tak Jan Falař však své šance nevyužili. Následně dokázali zahrozit také Kelti, kteří nastoupili do zápasu ve třech kompletních formacích. Další minuty pak naznačily, že se bude jednat o vyhrocené utkání. Hráči si nedarovali jediný metr volného prostoru a celou situaci rozhodčí nezvládali nikterak přesvědčivě. K celkové kulise a náboji duelu pak přispěly také oba fanouškovské tábory. Dle oficiálního zápisu zavítalo do berounského areálu 118 diváků. Zpět však k dění na hřišti. Úvodní patnáctiminutovka přinesla vyrovnanný průběh a skóre se neměnilo. Blíže ke vstřelené brance však byli hosté. Ondřej Duchoň však ze solidní pozice trefil pouze brankáře Laška, aby byl tento hráč o několik okamžiků později nešťastně vyloučen za hru vysokou holí na 2 + 2.

A právě tuto početní výhodu se podařilo Keltům na začátku druhé třetiny využít. Přesilovku zahráli domácí velmi povedeným způsobem a po nahrávce Gottharda zakončoval Urban do prázdné branky – 1:0. Prostřední část hry nabídla snad ještě vyostřenější podívanou, než tomu bylo v první třetině. Tresty na obou stranách přibývaly závratnou rychlostí a rozhodčím se jen ztěží dařilo vypjaté utkání zvládat. Ideální příležitost ke srovnání skóre se naskytla hostům, kteří zahrávali dvojnásobnou přesilovou hru. S ní však naložili prachbídně a dá se říci, že brankáře Laška pořádně neprověřili. Další minuty patřily domácím. Ti volili pro přechod do útočného pásma účinné protečování a několikrát dokázali Bubáky zamknout ve své třetině. Hosty musel důležitými zákroky podržet Lukáš Dvořák. V momentě, kdy se zdálo, že se misky vah přelévají na domácí stranu, udeřili hosté! Po dobré práci celého prvního útoku se k odraženému míčku dostal Pavel Čadek, který stvrdil svůj návrat do sestavy povedenou dorážkou – 1:1. Vyrovnávací trefa vlila Strašeckým novou energii do žil a zbytek třetiny patřil jim. Vedoucí branku mohl vstřelit Michal Kmeť. S jeho dorážkou z dobré pozice si ale Lašek poradil. I proto už ve druhé třetině další branka nepadla.

Nástup do třetí třetiny lépe zachytili pro změnu domácí, kteří se v rychlém sledu propracovali k naprosto loženým příležitostem. V těchto chvílích měli hosté štěstí. Míček totiž poskakoval na brankovišti, odkud se jej nakonec strašeckým obráncům podařilo odpálit. Krušné momenty tedy nakonec hostující defenziva ustála a hra se následně srovnala. Tomu přispěly také další dva po sobě jdoucí tresty domácích hráčů. Ani s druhou dvojnásobnou početní výhodou však svěřenci trenéra Pavlíka nenaložili dobře. A byli za to potrestáni. V 37. minutě využil  zmatku v defenzivě Davídek, který se obtočil kolem branky a překonal Dvořáka – 2:1. Strašečtí se však nechtěli vzdát a přesto, že jejich útočnému snažení chyběla lehkost, tak se jim podařilo podruhé srovnat. Opět se o to postaral první útok. Tentokrát se ze vstřeleného gólu radoval Honza Falař, který mířil z pravého kruhu přesně pod horní tyč – 2:2. Ve 41. minutě zápasu se tak začínalo „od nuly“ a byť si v posledních čtyřech minutách oba celky dokázaly vypracovat několik střeleckých příležitostí, rozhodnout se ani jednomu výběru nepodařilo. Dramatický souboj tak směřoval do samostatných nájezdů.

V nich se činili především brankáři. Jak Petr Lašek, tak Lukáš Dvořák předváděli povedené zákroky. Nejblíže druhému bodu byli Strašečtí ve 4. sérii, kdy se povedeným forhendovým zakončením prezentoval Štěpán Lev. Na druhé straně však porážku odmítl Jiří Dvořák a drama pokračovalo. Rozhodující trefu si nakonec v 8. sérii připsal domácí kapitán Gotthard, kdy na jeho bekhendový blafák nedokázal najít odpověď Michal Kmeť – 3:2.

O poslední dvě místa zaručující play off bojují tři týmy. Mimo Nového Strašecí a Keltů ještě Brno. Situace se po tomto víkendu ještě více zamotala a rozhodnutí přijde na řadu následující víkend. Nové Strašecí vyjíždí do Poličky, Kelti pak sehrají dva zápasy, a to v Přelouči a v Jihlavě. Jediné Brno hraje poslední utkání na svém stadionu, kde se střetne s Prachaticemi.

Václav Pavlík: „Tým Keltů se opět stal našim zlomovým soupeřem základní části tohoto ročníku. Tři body ze zápasu potřeboval každý tým jako "sele drbání"... Je mi jasné, že hrát několik zápasů za sebou na dvě pětky je pro hráče velmi náročné. Jiná možnost však nebyla. Ze základního kádru chyběli dva hráči. Volba brankáře do zápasu byla dalším oříškem. Rozlousknutí bylo ve prospěch Lukáše Dvořáka, který tým soupeře velmi dobře zná. Lukáš Jirsa tuto volbu přijal statečně a na střídačce hecoval tým. Musím konstatovat, že výkon rozhodčích přispěl velkou měrou k všeobecné nervozitě, která ovlivnila úroveň zápasu. Chci poděkovat hráčům za jejich bojovnost, když se dvakrát zvedli a dokázali srovnat stav zápasu. Nájezdy jsme dnes na rozdíl od minulého utkání nezvládli. Bude to ještě boj. Chci také poděkovat našim fanouškům, že přijeli v tak hojném počtu!!“