Po s.n.

(1:2,0:0,1:0)

HBK Bulldogs Brno

Další vítězství. Tentokrát za dva body proti Brnu!

Po fyzicky velmi náročném sobotním zápase museli hokejbalisté Nového Strašecí rychle přepnout a soustředit se na nedělní duel. Soupeřem bylo tentokrát Brno. Po zajímavém a dramatickém průběhu nakonec brali Strašečtí dva body za výhru 3:2 po nájezdech.

Oproti sobotě měl Václav Pavlík k dispozici početnější sestavu, kdy se k týmu připojil Tománek a dorostenci Hamouz a Vaňo. I tak ale vsadil strašecký lodivod opět na dvě formace s heslem – vítězná sestava se nemění. V brance dostal tentokrát přednost Lukáš Dvořák.

Úvodní minuty patřily hostům, kteří se jevili pohyblivěji, vyhrávali osobní souboje a snáz se dostávali na dostřel branky Lukáše Dvořáka. Domácí měli v nohách těžký sobotní zápas s Junglem a nemohli se dostat do tempa. Přesto to však byli Bubáci, kteří se ujali vedení. Buly v útočném pásmu vyhrál František Brada na Jiřího Husáka, po jehož střele neudržel míček ve výstroji brankář Novák, na brankovišti byl připravený Daniel Patera, který snadno doklepl balónek do odkryté klece – 1:0. Z vedení se však domácí radovali pouze půl minuty. Po tlaku v útočném pásmu našel Emmer před brankou zcela nepokrytého Šmardu, který překonal Dvořáka – 1:1. Po vyrovnávací trefě převzali otěže zápasu Moravané ještě více do svých rukou a vedoucí trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Pro míček za branku si došel gólman Dvořák. Nepodařilo se mu jej však zkrotit, čehož využil Emmer, našel před odkrytou klecí Šmardu, který měl tentokrát podstatně lehčí pozici – 1:2. Domácí byli jako opaření a do konce třetiny již nedokázali vážněji zahrozit.

Po změně stran byla na domácích hráčích vidět daleko větší chuť poprat se o další ligové body. Žlutomodří zlepšili pohyb, bojovnost a na řadu přicházely ložené šance. Do dvou z nich se dostal v rychlém sledu Ondřej Duchoň, který nejprve po nahrávce Brady nepřekonal ani nadvakrát z bezprostřední blízkosti brankáře Nováka a v dalším střídání po nahození Douši nedokázal doklepnout odražený míček do odkryté klece. Ten mu totiž na poslední chvíli odpálil hostující gólman. V další tutové šanci se objevil Falař, ale trefil jen hokejku jednoho z bránících hráčů, který v té chvíli zastupoval Nováka, jenž byl mimo svou pozici. Brňané hrozili zejména z rychlých protiútoků. S několika ošemetnými situacemi si ale Dvořák dokázal poradit. Jinak bylo po většinu třetiny lepší domácí mužstvo, které prahlo po vyrovnání. Ani samostatný únik Kmetě, ani dvě dobře vypadající přesilovkou střely Douši se však neujaly. Po třiceti minutách tak bylo skóre stále příznivější pro hosty.

Na začátku třetí třetiny se do dalšího samostatného úniku řítil Michal Kmeť. Ani tentokrát však na Nováka nevyzrál. Vyrovnávající gól však visel ve vzduchu. Domácí se dočkali v 39. minutě zápasu. Po čistě vyhrané buly v podání Kmetě se střelou na zadní tyč prosadil Falař a mohlo se začínat „od nuly“. V závěru řádné hrací doby se pak mohlo rozhodnout na obou stranách, nicméně oba brankáři byli proti, a tak dramatický zápas dospěl až do samostatných nájezdů.

Začínali domácí. Jako první se rozeběhl Ondřej Duchoň a povedeným forhendovým zakončením překonal Nováka. Za hosty neuspěl Fiša a nájezdy se pro domácí dál vyvíjely velmi pozitivně. I druhý strašecký exekutor totiž proměnil. Daniel Patera zvolil zakončení mezi betony. Za Brno musel proměnit Šmarda. Dvořák jej však vychytal a Strašečtí mohli slavit zisk dvou bodů – 3:2.

Po zisku pěti bodů zůstávají hokejbalisté Nového Strašecí na 12. Příčce. Výrazně si ale pomohli bodově a také psychicky. Příští neděli 11. 3. Od 15:00 sehrají Bubáci další důležitý duel. Tentokrát v Berouně.

Václav Pavlík: „Obhájit výkon a výsledek z předešlého dne a potvrdit, že se nejednalo o náhodu, je mnohdy těžší. Dvacet čtyři hodin na regeneraci organismu po tak těžkém zápase, ještě když do toho zasahuje tradiční Hasičský ples ve městě, je velmi krátká doba. V šatně se to „válelo“, ale v podvědomí hráčů byla chuť zopakovat včerejší výsledek. První třetina začala našim vedoucím gólem, ale vedení jsme udrželi pouze třicet sekund. Soupeř nejenže srovnal, ale dal nám ještě další gól. Z týmu vyzařovalo, že se s takovýmto průběhem zápasu nechce smířit a bojoval s nepříznivým stavem dál. Premiéru za A tým absolvovali další hráči dorostu Jiří Hamouz a Daniel Vaňo. Pomohli nám v době, kdy se klíčový hráč dostal do krize. Díky nim ji překonal a mohl se ve třetí třetině zapojit opět do hry. V závěru zápasu se týmu podařilo vyrovnat a zápas vyhrát na samostatné nájezdy. Víkendový zisk bodů nás posouvá nejen v tabulce, ale především morálně na vyšší úroveň. Děkujeme divákům, že nás opět přišli podpořit.“