HBC Prachatice

7 : 1

(1:0,4:1,2:0)

Prohra číslo sedm

K dalšímu utkání v rámci první ligy vycestovali hokejbalisté Nového Strašecí na jih Čech, konkrétně do Prachatic. Nováčka soutěže se týmu kapitána Tomáše Duchoně podařilo v zářijovém zápase porazit 2:1. Tentokrát byl však scénář zcela odlišný. Vítězství Prachatic 7:1 hovoří za vše.

Do krásného prachatického areálu dorazili Strašečtí s 12 hráči do pole a brankářem Dvořákem. Po sobotní porážce s Pardubicemi chtěli hosté svého hostitele potrápit a v nejlepším případě přerušit hrozivou sérii porážek.

Úvod utkání, které se hrálo na kluzkém plastovém povrchu, nabídl vyrovnaný hokejbal. Oba celky se tlačily do ofenzivy s chutí vstřelit úvodní branku a činit se museli brankáři. Mnohem nebezpečněji se ale jevily akce domácího výběru a Bubáky musel několikrát podržet Lukáš Dvořák. Hosté mohli alespoň nebezpečným zakončením kontrovat v přesilové hře. Ta se jim ale absolutně nepovedla a dokonce při početní výhodě sami inkasovali. Po dalším marném pokusu usadit se v útočném pásmu se vyřítili do protiútoku domácí a po nahrávce Turka se prosadil Tácha – 1:0. Domácí vedoucí gól uklidnil. Přesto se hosté dokázali dostat zpátky do hry a v závěru první patnáctiminutovky mohli dokonce vyrovnat. Po nahrávce Tománka se ve vyložené šanci objevil Ondřej Duchoň. Svou příležitost ale zahodil a ani nadvakrát nedokázal překonat domácího brankáře. Do šaten se tak šlo za jednogólového vedení Jihočechů.

Pro vývoj zápasu byla klíčová druhá třetina, kdy domácí rozhodli o svém vítězství. Nejprve se v 19. minutě trefil v přesilové hře po nahrávkách Korouse a Markytána Zavřel a bylo to 2:0 pro domácí. Strašečtí absolutně nezvládali přechod středního pásma, propadali při napadání, čehož soupeř využíval k rychlým protiútokům. Jasným a krutým vyústěním herní a výsledkové krize Bubáků pak byl přelom 25. a 26. minuty, kdy inkasovali hosté během 46 vteřin celkem třikrát! Všechny branky padly jak přes kopírák, kdy se Prachatičtí řítili do rychlého protiútoku a bez problémů dokázali rozebrat hostující defenzivu a zakončovat do prázdné branky. Postupně se prosadili Markytán, Tácha a Květoň – 5:0. Pro Bubáky se jednalo o naprostý zmar, domácí hokejbalisté se hrou bavili. Přesto se modrožlutým podařilo v závěru třetiny alespoň zkorigovat výsledek. Ondřej Duchoň našel zpoza branky svého bratra Tomáše, který překonal domácího gólmana – 5:1. V poslední minutě prostředního dějství pak mohli hosté v rámci početní výhody přidat další branku. Šance Kmetě a Husáka však zůstaly nevyužity.

Ve třetí třetině už Strašečtí v sobě nedokázali najít vnitřní sílu na zdramatizování zápasu. Domácí hráli to, co potřebovali a jejich už tak vysoké vedení se jim podařilo ještě navýšit. A to dokonce dvakrát. Své druhé góly v zápase zaznamenali Květoň a Markytán – 7:1.

Hosté tak zaznamenali sedmou porážku v řadě a dál se topí v krizi. Další utkání sehrají svěřenci trenérů Pavlíka a Falaře v neděli 19. 11. od 14 hodin na půdě Třemošné.