Vlčí Smečka Ústí nad Labem

6 : 3

(3:1,2:0,1:2)

Muži "A" - A tým zakončil sezónu porážkou 6:3 s Vlčí Smečkou

Již před začátkem nedělního zápasu bylo jasné, že se bude jednat o poslední vystoupení strašeckého A týmu v této sezóně. Výsledky ostatních týmů o minulém víkendu totiž rozhodly o tom, že Bubáci do play off nepostoupí a sezóna pro ně končí. K závěrečnému utkání nastoupili v Ústí nad Labem proti Vlčí Smečce a nepovedený ročník zakončili porážkou 6:3.

Trenér Jiří Veselý měl k dispozici 11 hráčů do pole a dva brankáře. Hned v úvodu zápasu se pak mohli jeho svěřenci dostat do vedení. V ložených šancích se objevili Martin Wittmayer, nebo Lukáš Lev. Své šance ale neproměnili, a tak byli Strašečtí za neefektivitu potrestáni. Po dlouhé přihrávce z hloubi pole unikl strašecké obraně Roman Navarra, který dostal dostatek prostoru na klidné zakončení a překonal Dvořáka - 1:0. První trefa domácí uklidnila a pojišťovací branka se následně dočkali v přesilovce, kdy Gottfrieda ztečoval do branky Zdvořáček - 2:0. Povedenou pasáž pak z pohledu Vlčí Smečky zakončil ve 12. minutě Strnad, který přesnou střelou nedal Dvořákovi šanci a upravil na 3:0. Až poté se do hry dostali zpět hosté. Martin Wittmayer zavezl míček do útočného pásma, předložil jej před branku, kam si seběhl Ondřej Duchoň, který uklidil míček do sítě - 3:1. Na další snížení skóre už ovšem Bubáci nedosáhli, a tak se šlo do šaten za stavu 3:1.

Druhá třetina začala velikým tlakem domácího celku, který zavřel svého soupeře v obranném pásmu. Několik šancí pochytal Dvořák, přesto dvakrát kapituloval a Severočeši se záslouhou Zdvořáčka a Grosseho dostali do pohodlného vedení 5:1. Druhá polovina třetiny patřila hostům, kteří zlepšili pohyb a několikrát zavařili domácí obraně. I přes několik nadějných pokusů z hokejek Duchoně, Kmetě, nebo Bělouška se již skóre neměnilo.

Také třetí třetinu zahájili domácí náporem, který vyústil v šestou branku v síti Strašeckých. Druhým gólem v zápase se po dalším úniku prosadil Navarra - 6:1. Když už to vypadalo, že by zápas mohl skončit ostudným debaklem, Strašečtí zapli a konečně začali své šance také proměňovat. Po střele Bělouška dorážel přesně Lukáš Lev - 6:2. Další trefu přidal následně kapitán Michal Kmeť, asistence si připsali Matouš Drechsler a Martin Wittmayer - 6:3. Bubáci si vypracovali i další šance. Ty už ale pochytal domácí brankář Řehoř, a tak zůstalo na tabuli svítit konečné skóre 6:3.

Strašečtí tak nenaplnili své předsezónní ambice a nedokázali postoupit do play off, sezóna pro ně končí předčasně.

Touto cestou by chtěli poděkovat všem partnerům a věrným fanouškům za podporu v sezóně 2023/2024. Zároveň chtějí pozvat všechny fanoušky novostrašeckého hokejbalu na rozlučku A týmu, která se uskuteční na Kocourku v úterý 7.5. od 17 hodin. Jídlo a pití bude zajištěno.