4 : 3

Po s.n.

(1:1,2:1,0:1)

Áčko na výjezdu v Pardubicích padlo po nájezdech

Ke třetímu soutěžnímu utkání v této sezóně zamířili Novostrašečtí hokejbalisté na půdu pardubického Svítkova. Byť musel tým trenérů Pavlíka a Falaře celé utkání dotahovat gólové manko, z východu Čech si nakonec odvezl alespoň bod.

K sobotnímu utkání vyjel strašecký celek v lehce pozměněné sestavě. Z té vypadl např. David Ryss, ale vrátili se Jirkové Čížek s Bendou. V brance pak dostal prostor od první minuty Dvořák, kterému kryl záda Jan Čadek. Za zajímavost lze rozhodně pokládat fakt, že v sestavě Strašeckých se objevily hned tři sourozenecké dvojice.

Úvod utkání zachytili lépe domácí, kteří se tlačili do útočného pásma, a hosty musel v prvních minutách podržet brankář Dvořák. Také modrožlutí ale dokázali zahrozit. Po nahrávce Brady střílel z pravé strany Ondřej Duchoň. Gólman Novotný byl ovšem připraven. První branka padla v 6. minutě utkání. Po faulu Tomáše Duchoně zahrávali Pardubičtí přesilovku a nenápadná střela Štěpána Hrnčíře prošla až za Dvořákova záda – 1:0. Strašečtí po inkasované brance zvýšili aktivitu a konec první třetiny byl v jejich režii. S pokusy Jiřího Čížka a Štěpána Lva si Novotný ještě dokázal poradit. Půl minuty před koncem třetiny už ovšem vyrovnání nezabránil. V útočném pásmu vyhrál buly Falař na Knoblocha. Ten ihned nahodil míček na branku a odražený míček uklidil za záda pardubického brankáře Honza Čížek – 1:1.

Po změně stran se Bubákům nepodařilo navázat na povedený konec první třetiny a větší iniciativu převzali opět domácí, kteří si za pomocí snadného přechodu středního pásma vytvářeli střelecké příležitosti. Strašecké držel spolehlivý Dvořák. Vedení se dočkali domácí v 18. minutě zápasu. Nahozený míček zkrotil před brankou Hrnčíř sevřením do rukavice, položil si jej na zem a z otočky překonal Dvořáka – 2:1. Protesty hostujícího celku proti sevření balónku byly marné. Sudí tento gól uznali jako právoplatný. Strašecké tento moment rozhodil a dál se museli spíše bránit. V 21. minutě pak inkasovali potřetí. Po střele Bureše se z dorážky dokázal prosadit Pitthard – 3:1. Až třetí inkasovaný gól opět probudil opadlou aktivitu Strašeckých. Mužstvo kapitána Tomáše Duchoně nechtělo složit zbraně a několika dobrými střídáními se dostalo zpátky do zápasu. Novotného prověřil dobře hrající Jirka Čížek a Michal Kmeť. Z další branky se ale radoval v solidní pohodě hrající Jan Čížek. Tomu předložil balónek Honza Falař, Čížek se vytočil po pravém kruhu a jeho nenápadná přízemní střela překvapila Novotného – 3:2. Před poslední třetinou se tak hostům podařilo alespoň snížit a stále bylo o co hrát.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokejbal, ale také spoustu trestů a vyloučeních na obou stranách. Strašeckým musel při přesilových hrách domácích několika dobrými zákroky pomoct Lukáš Dvořák. I on totiž přispíval k faktu, že byli hosté stále blízko vyrovnání. Nejblíže srovnávací trefě byl Ondřej Duchoň. Toho našel před brankou Pavel Čadek. Duchoňovi však střela vůbec nesedla a míček skončil vysoko nad brankou domácích. Závěr utkání byl opravdu hektický. Za protesty proti verdiktu sudích musel předčasně pod sprchu hrající trenér Honza Falař. Strašeckým, kteří stáhli sestavu na dvě lajny, se však přeci jen podařilo vyrovnat. Stalo se tak v poslední minutě utkání! Po čistě vyhrané buly v podání Čadka přistrčil Lev Jirku Čížkovi, jehož projektil od modré zastavila až síť domácí branky – 3:3. Obrovská radost na střídačce Bubáků znamenala jediné – je vyrovnáno a jde se do nájezdů!

V těch byli ale úspěšnější Pardubičtí. Rozhodující gól utkání vstřelil Jakub Král. Strašeckým se naopak nedařilo, když se postupně nedokázali prosadit Honza Čížek, Pavel Čadek a Štěpán Lev. Z Pardubic si tak Strašečtí odvezli alespoň bod. Příští utkání sehrají v neděli 24. 9. na půdě Mladé Boleslavi.

Jan Falař: „Dobrej bod. Zápas byl naprosto vyrovnaný, soupeř měl převahu v přechodu středního pásma a v přesilovkách, jinak byl poměrně neškodný. Abych řekl pravdu, čekal jsem od Svitkova více. Mám radost, že jsme se i přes nepřízeň rozhodčích nesložili a ukázali touhu po bodech. Penalty jsou pak loterie, soupeř byl šťastnější. Tenhle tým bude s postupem času ještě lepší, věřím tomu. Teď chceme všechny body z Bolky. Bude to určitě náročný zápas, v této soutěži může každý porazit každého, ale pokud si budeme plnit to, co máme, jsem přesvědčen, že kvalita je na naší straně.“