Jungle Fever Kladno

5 : 3

(2:0,1:1,2:2)

Jungle Fever Kladno : HBC Nové Strašecí 5:3 (2:0,1:1,2:2)

Po sobotním vítězství v domácím zápase s Jindřichovým Hradcem vyjeli k nedělnímu utkání hokejbalisté Nového Strašecí do nedalekého Kladna, kde se ve zbrusu nově zrekonstruované aréně utkali s ambiciózním Junglem. Po prospalé první třetině sice dokázali Bubáci duel zdramatizovat. Na body to však tentokrát nestačilo.

Oproti sobotnímu duelu nemohli trenéři Strašeckých Pavlík s Falařem počítat s Jirkou Bendou, Jirkou Čížkem a Michalem Susem. Tito hráči byli nahrazeni posilami z kladenského Alpiqu – obráncem Dominikem Tománkem a útočníkem Danielem Paterou. Sestavu dále doplnil Lukáš Knobloch. V brance se pak poprvé v mistrovském utkání ve strašeckém dresu objevil Jakub Polanský, který dostal přednost před Lukášem Dvořákem.

Úvod utkání zachytil lépe favorit – tedy domácí Jungle. Ambiciózní kladenský celek na svého soupeře vlétl a několikrát jej dokázal zavřít v obranném pásmu. V prvních minutách tak musel Nové Strašecí podržet brankář Polanský. Trenéři hostů apelovali na své hráče, aby se snažili co nejvíce vyvarovat nedovoleným zákrokům. To se ale úplně nepovedlo a po faulech Patery a Tománka zahrávali Kladenští dvojnásobnou přesilovou hru. Touto těžkou zatěžkávací zkouškou prošla hostující defenziva bez ztráty kytičky. O to více se pak zdálo paradoxní, když modrožlutí inkasovali při vlastní početní výhodě! Totálního zmatku při střídání týmu kapitána Tomáše Duchoně využili domácí a přečíslení 2 na 1 zakončoval do prázdné branky Král – 1:0. Lacině inkasovaná branka hosty ještě více rozhodila a po zbytku první patnáctiminutovky se hrálo dál převážně v obranné třetině Bubáků. Kladenský Jungle šel do zaslouženého dvoubrankového vedení 20 vteřin před úvodní sirénou. Tentokrát tomu bylo v přesilové hře domácího celku. Po střele Milana Sýkory st. se míček od plexiskla odrazil do nebezpečného předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval Milan Sýkora ml., který balónek dotlačil za záda Polanského – 2:0.

V hostující kabině bylo o přestávce rozhodně o čem diskutovat a v úvodních minutách se zdálo, že zmíněná diskuze splnila svůj účel. V solidní šanci se objevil po nahrávce Kmetě David Ryss. Solar jej ovšem povedeným zákrokem vychytal. V nadějné pozici se pak ocitl také kapitán Duchoň. Tomu ale zakončení vůbec nesedlo. Úvodní nápor Jungle dokázal odrazit a také on zahrozil. Na rozdíl od strašeckých pokusů byl ovšem efektivnější. Při hře 4 na 4 napřáhl po čistě vyhrané buly od modré čáry Sýkora st. Jeho ránu jen lehce tečoval Eitler a Kladenští se mohli radovat z třígólového vedení – 3:0. Za tohoto stavu už mohl leckdo celek trenérů Pavlíka a Falaře odepisovat. Strašečtí se ale nevzdali, zvýšili aktivitu a odměnou jim byla snižující branka 40 vteřin před koncem prostřední části hry. Po střele Štěpána Lva uplatnil svůj důraz na brankovišti Jan Falař, který povedenou dorážkou vystřelil svému týmu naději – 3:1.

Po změně stran zahrávali hosté přesilovou hru. A tentokrát s ní naložili o poznání lépe, než tomu bylo v první třetině. Jednoduchou kombinaci zakončoval z pravé strany Ryss, k odraženému balónku se dostal Honza Čížek, který nadvakrát překonal Solara – 3:2. Rázem to bylo pouze o gól a o dramatickou koncovku nebylo nouze. Hrál se pohledný a bojovný hokejbal, který se musel divákům líbit. Ve 35. minutě si domácí vzali dvoubrankový náskok zpět. Po buly v útočném pásmu se střelou na zadní tyč dokázal z úhlu prosadit Marek Zápotocký – 4:2. Ani tentokrát to však Bubáci nepoložili a o minutu později znovu snížili. Po nepřesnostech na obou stranách našel křížnou nahrávkou František Brada Ondřeje Duchoně. Ten zavezl míček za modrou čáru a nenápadným pokusem překvapil Solara – 4:3. O několik okamžiků později mohli hosté vyrovnat. Po nahrávce O. Duchoně však Čadek z mezikruží Miroslava Solara nepřekonal. Definitivní rozhodnutí naopak mohlo přijít na druhé straně. Po faulu Čížka signalizovali sudí samostatné střílení. Toho se ujal Tomáš Král. Jakub Polanský si s ním však dokázal poradit. Král si však spravil reputaci ve 43. minutě zápasu. Tomáši Duchoňovi se nepovedlo dostat míček z obranné třetiny. Toho využil Milan Sýkora st., který předložil Královi na pravou stranu, a ten zakončoval do odkryté branky – 5:3. Na další zdramatizování duelu se už Strašečtí nezmohli. Všechny body tak brali Kladenští.

Václav Pavlík: „Po nepovedené první třetině, kdy jsme si museli určitě věci vyříkat, jsem rád, že se nám utkání podařilo zdramatizovat. Předvedli jsme bojovný výkon, za což chci kluky pochválit. Myslím, že ambiciózní soupeř, který do svého kádru vložil určité investice, nečekal, jak moc je dokážeme zatlačit a o výsledek se bál. Zkrátka si cením, že jsme to za stavu 0:3 nezabalili a rvali se až do konce. Za to mančaftu moc děkuji.“