Vlčí Smečka Ústí nad.. vs HBC Nové Strašecí

Datum a čas konání: 21.4.2024 11:00
Místo: Ústí nad Labem

Vysoké vítězství nad Třebízí

Ve druhém kole 2. hokejbalové ligy nastoupili Novostrašečtí hokejbalisté proti Třebízi. Soupeři, kterému měli za loňské play off rozhodně co vracet, nadělili na zpáteční cestu 12 gólů a po vysoké výhře 12:5 si připsali druhou výhru v sezóně.

HBC Nové Strašecí v. HBC Defekt Třebíz 12:5 (6:0, 3:3, 3:2)

Utkání, ve kterém padlo celkem 17 branek, se rozhodlo již v první třetině, kdy si domácí vytvořili šestigólový náskok. Na svého soupeře nastoupili aktivní hrou s napadáním rozehrávky a již v úvodu si dokázali vypracovat komfortní náskok. Nejprve se po dobré práci prvního útoku prosadil z předbrankového prostoru Pavel Čadek - 1:0. O pá vteřin později skončilo nenápadné nahození od modré v podání Ondry Duchoně za záda hostujícího brankáře a bylo to 2:0. Další poměrně snadnou branku přidal Michal Kmeť, který po střele Pešuly jen "uklidil" míček do prázdné branky, aby se o pár chvil později prosadil podruhé v utkání Čadek, který využil dobré práce Ševčíka, jehož nahrávku proměnil ve čtvrtý gól domácích - 4:0.. Hosté se do zápasu dostávali i díky rychle inkasovaným brankám o poznání pomaleji. Přesto si dokázali vypracovat několik střeleckých pozic a brankář Dvořák se měl co ohánět. Se všemi ošemetnými situacemi si ale poradil. Dal tak příležitost svým spoluhráčům k navýšení náskoku. Toho využili Jakub Ševčík a Honza Falař, kteří svými góly upravili stav zápasu ke konci první třetiny na vysokých 6:0.

Po změně stran se herní obrázek vyrovnal. Domácí až příliš chtěli navýšit již tak vysoký náskok, což vedlo k nezodpovědnosti v defenzivní činnosti. Toho dokázali využít hosté, kteří dvěma slepenými góly dokázali upravit skóre na 6:2. Ani tento stav však nevydržel beze změny příliš dlouho. Přesilovu hru domácích využil přesnou a tvrdou střelou od modré Štěpán Lev - 7:2. Druhou branku v zápase posléze přidal pěknou střelou Jakub Ševčík, aby vzápětí odpověděli gólově pro změnu hosté, kteří zkorigovali na 8:3. Další branku Bubáků přidal Ondřej Pešula, který měl po práci Kmetě a Falaře již jednoduchý úkol - 9:3. V úplném závěru prostřední části hry pak zahrávali Třebízští dvojnásobnou přesilovou hru. Ta ovšem zůstala nevyužita.

Třetí třetina sice přinesla dalších pět branek, celkově se ale nejednalo o nikterak kvalitní podívanou. Bylo znát, že je o vítězi rozhodnuto, a tak se zápas víceméně jen dohrával. Za domácí vstřelil desátou branku univerzál Zdeněk Husák, který využil přesné nahrávky Víti Samšuka - 10:3. O další gól se postaral Honza Falař, jehož bekhendové nahození od modré k překvapení všech skončilo až za zády brankáře Defetku - 11:3. Podobný gól padl ve třetí třetině také na druhé straně, kdy měl Dvořák zakrytý výhled a míček mu propadl mezi betony - 11:4. O poslední branku domácích se postaral přesnou střelou z mezikruží Radek Ács, aby došlo na druhé straně k poslední korigaci výsledku - 12:5.

Sestava HBC N. S.: Dvořák - Lev, Samšuk, Douša, Duchoň T. - Ševčík, Čadek, Duchoň O., Pešula, Falař, Duchoň O., Husák, Ács

Bubáci tak zvládli i druhé mistrovské utkání a v tabulce mají plný počet šesti bodů. Příští víkend zajíždějí svěřenci trenéra Pavlíka na pražskou Palmovku, kde se v neděli 29.9. utkají od 18 hodin s rezervou Kova.